Kocioł z ręcznym podawaniem paliwa w Ecodesign

Budowa kotła BLUE Delta oparta jest na konstrukcji kotłów cenionych i użytkowanych przez naszych klientów do dziś. Wprowadzony szereg usprawnień oraz innowacyjnych rozwiązań technicznych powoduje, że kocioł z ręcznym podawaniem paliwa serii „BLUE” spełnia nie tylko wymagania energetyczno-emisyjne klasy 5 według normy 303-5:2012, ale również wymagania zgodne z Rozporządzeniem Unijnym 2015/1189 – tzw. EKOPROJEKT (ecodesign). Tak dobre wyniki emisyjności zostały osiągnięte w głównej mierze, przy wykorzystaniu rewolucyjnego paliwa, jakim jest „Błękitny Węgiel”. Kocioł BLUE Delta został zaprojektowany specjalnie dla efektywnego spalania tego paliwa, co gwarantuje znikomą emisję trujących związków do atmosfery.

Klasyka w nowoczesnym wydaniu

Budowa BLUE Delta opiera się na konstrukcji sprawdzonej przez wiele lat użytkowania kotłów zasypowych Pereko. W aktualnym wydaniu uległa ona udoskonaleniu i dopracowaniu szczegółów. Ten najprostszy w naszej ofercie, ale bardzo efektywny i nadwyraz ekologiczny kocioł najlepiej sprawdza się w ogrzewaniu małych i średnich budynków. Sprosta oczekiwaniom cenowym nawet najbardziej wymagającym klientom a nowa kanwa sprzedażowa (zakup w zestawach) pozwoli na zaoszczędzenie czasu. Do produkcji kotłów używamy najlepszej jakości i wyłącznie certyfikowanej stali. W połączeniu z podwójnymi spoinami gwarantuje to długoletnią szczelność i większą odporność na korozję. Okresy gwarancyjne dla tego modelu to: 2 lata gwarancji na podzespoły, 3 lat gwarancji na szczelność wymiennika i 5 lat gwarancji na szczelność spoin.

Ekonomia w kosztach i spalaniu

Cel, jaki postawiliśmy sobie kilka miesięcy temu, został osiągnięty. Kocioł jest zadziwiająco prosty w swojej konstrukcji, co gwarantuje prostą i bezawaryjną obsługę. Kocioł ten z łatwością obsłuży każdy użytkownik, wykorzystując swoje dotychczasowe doświadczenie. Dla zwiększenia wygody zasypywania opału jeszcze bardziej poszerzyliśmy drzwiczki [1], wpasowując je w bryłę kotła w sposób ergonomiczny. Do oczyszczania rusztu z powstałego popiołu zamontowaliśmy z boku kotła poręczną dźwignię [2]. Klasyczną konstrukcję ulepszyliśmy, rozbudowując ją o wydłużony obieg spalin, stosując zarówno pionowe, jak i poziome półki wodne [3]. W ten sposób udało się nam wydłużyć czas pracy na jednym zasypie a w połączeniu z bezdymnym paliwem, jakim jest Błękitny Węgiel, kocioł deklasuje „swoich rywali” w segmencie. W efekcie podczas palenia w tym kotle zużyjecie Państwo mniej paliwa.

Parametr Jedn. Model kotła
10 20
Wymiary Wysokość [mm] 1265 1422
Szerokość [mm] 495 517
Głębokość [mm] 890 1077
Zakres mocy cieplnej* [kW] 10 20
Min. pojemność zbiornika buforowego [l] 1200
Powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń** [m²] 100 200
Klasa kotła wg PN-EN 303-5:2012 5
Sprawność cieplna wg PN-EN 303-5:2012 % >88 >88,4
Paliwo podstawowe Błękitny Węgiel
Sterownik i wentylator nie tak
Zużycie paliwa dal mocy nominalnej przy wartości opałowej 28MJ/kg kg/h 1,25 2,8
Stałopalność h 8 4,5
Pojemność zasypowa komory paleniska [dm³] 42 60
Pojemność wodna kotła [dm³] 56 68
Masa kotła bez wody [kg] 220 297
Wymagany min. ciąg kominowy*** [Pa] 25
Maksymalne ciśnienie robocze [bar] 2
Temperatura wody na zasilaniu [°C] min. 57 / max. 85
Klasa energetyczna B C

*maksymalna temperatura wody w kotle – 95°C; **dla wysokości pomieszczeń 2,5 m i izolacji styropianem 15 cm (q = 55 W/m²); ***PN-EN 12809, PN-EN 303-5:2002; Producent zastrzega sobie prawo do zmian konstrukcyjnych.